Локдаун, безробіття та чужина
Чи не одразу від пандемії постраждали ті, хто працював у сфері обслуговування. Через карантин більшість закладів зачинились, а людей звільнили. Схожа ситуація з офісними працівниками. Коли розпочалась масова «дистанційка», тих, хто забезпечував життєдіяльність офісів, звільнили.
«Я працювала у невеличкому мотелі поблизу Познані, прибирала кімнати та бенкетну залу. Працювала офіційно, у мене були всі документи. Проте на карантині мотель закрили, а мене звільнили. До України повертатись не хотіла, адже у новинах писали про довжелезні черги людей на кордоні. Та й ні з чим було повертатись, якщо вже чесно. Тому почала шукати роботу деінде. Знайшла вакансію прибиральниці в клінінговій агенції в Познані. Обіцяли близько 2500 злотих на місяць, 500 з яких забирали за житло. Я пропрацювала там близько 4 місяців, проте із виплатою зарплати завжди були нюанси. За перший місяць мені виплатили лише 1500 злотих, пославшись на «штрафи». Коли ж я почала писати за що «штрафи» – мені сказали, що я можу завжди звільнитись, якщо щось не так. Я питала й інших дівчат з України – фактично завжди кожній недоплачували, - розповідає заробітчанка Тетяна.
Із схожими ситуаціями стикаються чи не всі заробітчани. Дехто погоджується на роботу без вихідних по 12-14 годин. Адже вірять, що заробітки – це тимчасово. Головне – заробити кошти. А завдяки роботі за кордоном люди мають можливість придбати таке омріяне житло чи автомобіль, навіть якщо заради цього доведеться декілька років не бачити близьких.