Демократи переможуть? Чи все не так однозначно?
За таких умов перемога кандидата від демократів виглядає гарантованою. Проте насправді існує низка чинників, якими не можна нехтувати при оцінці ситуації. Деякі з них можна представити в кількісному вигляді - і в цьому їхня перевага.
По-перше, мова йде про правильність методології кожного опитування, яка часто ставиться під сумнів. Наприклад, у цьому сенсі грає роль постановка питання. Так, перемога Дж. Байдена виглядає далеко не такою переконливою, якщо врахувати, яка кількість його прихильників упевнені, що голосуватимуть за нього. Наразі цей показник коливається на рівні близько 30%, у той час як відповідні рейтинги Д. Трампа сягають майже 50%.
По-друге, кількість виборців, що не визначилися, наразі становить приблизно 40% - більше, ніж прихильників кожної з двох партій - і саме їхня думка важитиме найбільше з наближенням листопада.
По-третє, статистика прихильності виборців до тієї чи іншої партії так само не є достатньо інформативною. Наразі 50% американців схиляються до підтримки демократів у порівнянні з 38% у республіканців. На попередніх виборах цей показник складав 48 і 43% відповідно, не на користь Республіканської партії, але не став вирішальним і не дав надійного уявлення про перебіг президентських перегонів. Те саме слід сказати і про ідентифікацію виборців як демократів чи республіканців. Зараз, як і в листопаді 2016-го, більшість вважає себе демократами - але це лише один показник, який має властивість змінюватися кожного місяця.
Нарешті, цифри мають значення і у випадку мітингів, де все не так очевидно, як може здатися на перший погляд. Президентський мітинг у м. Тасла, штат Оклахома, було названо провальним через невелику кількість учасників. Водночас у мережі з'явилися дані про те, що в телевізійному режимі на «Фокс Ньюз» виступ Д. Трампа переглянула рекордна кількість глядачів - 8 млн. Попри те, що це можна розцінювати як спробу республіканців вирівняти шанси, роль інформаційного впливу ніхто не скасовував - і вона може датися взнаки.