5. Взірець ненасильницького спротиву для світу.
Білоруські протести часто критикують в Україні. Мовляв, неможливо позбутися диктатора, спираючись лише на ненасильницькі методи, і що акції протестувальників виглядають недолуго, коли в цей самий час силовики б'ють і арештовують інших учасників. Насправді саме такий, принципово мирний формат проведення акцій в білоруських умовах має колосальні результати в послабленні авторитарного режиму, чого навряд чи б досягли активні силові акції з коктейлями Молотова і захопленням адміністративних будівель.
Критики ненасильницьких акцій просто не уявляють масштаб білоруського репресивного конвеєра. Цю поліцейську репресивну машину режим будував 26 років, її й близько не можна порівнювати з українськими реаліями часів Януковича. Якби білоруські протестувальники відразу перейшли до силових дій, силовики без проблем розігнали б такий протест. Саме мирний характер виступів робить їх такими тривалими, попри колосальні репресії. Шість тижнів поспіль у Мінську збиралося від 150 000 до 300 000 протестувальників. Східна Європа не знала більш масштабних поліцейських операцій з 1940-х років.
Саме така форма протестів дозволила делегітимізувати силові структури, зробити їхні дії маргінальними, непопулярними у суспільстві. Коли силовики в обмундируванні затримують беззбройних дітей, жінок з квітами, або зафарбовують графіті з біло-червоно-білим прапором, в очах суспільства вони виглядають блазнями та бандитами. Все це делегітимізує не тільки силовиків, але і всю білоруську владу, а також спонукає долучатися до протестів щоразу більше людей.
Постійні спецоперації силовиків, державна пропаганда, підтримка лояльності бюджетників – все це вимагає колосальних ресурсів, як фінансових, так і ідеологічних. Диктатура - дуже дороге задоволення, економіка в стані кризи. Тільки за серпень золотовалютні резерви Білорусі зменшилися майже на 20%. Довго в такому режимі країна жити просто не зможе, навіть російська підтримка тут не допоможе білоруській владі.