Найбільші гравціНайбільш значущими країнами Азії є Індія та Китайська Народна Республіка. З цими державами в Україні є довготривалі, але складні відносини. Протягом багатьох років Китай є одним з
найбільших імпортерів товарів до нашої країни. Україна має будувати з КНР ділові та відповідальні відносини як з однією з найпотужніших держав світу. Ми не можемо ефективно розвиватися й закривати очі на настільки значного гравця.
Попри це, багато разів дві країни стикалися з нерозумінням та конфліктами. Одним з найбільш кричущих скандалів став
борг української Державної продовольчо-промислової корпорації китайському банку у розмірі $1,5 млрд.
Це був контракт на постачання зерна, укладений ще за часів президентства Віктора Януковича у 2012 році. Київ не зміг виконати умови договору, через що відносини з Пекіном погіршилися, а борг досі тягнеться за Україною. Для побудови рівних та продуктивних відносин Україні потрібно навчитися укладати лише вигідні договори, які вона здатна виконати. Нам завжди треба
виконувати зобов’язання.Іншою значною силою регіону є Індія. Вона значно поступається Китаю в могутності, тому шукає шляхи для розширення свого впливу. Зокрема, й на Європу. Прем’єр-міністр Нарендра Моді навіть відвідував Київ, що свідчить про готовність до діалогу та співпраці. Україна може брати участь у можливих індійських економічних ініціативах та бути перевальним пунктом між Азією та Європою.
Цікавою стратегією може бути
гра на протиріччях Індії та Китаю як конкурентів. Це потребує великої дипломатичної майстерності, але може мати значні вигоди для України.