В 2019 році Ви балотувалися до парламенту від 214 округу – це Дніпровський район Києва. На Вашу думку, які ключові проблеми Києва сьогодні? В чому причина і як їх можна вирішити?
Дніпровський район дуже великий – понад 350 тисяч населення, а у моєму 214 окрузі проживає понад 160 тисяч населення. Він межує з річкою Дніпро і дуже густонаселений. У мешканців району класичні проблеми, як і у переважної більшості киян, що роками не вирішуються. Насамперед це стосується соціального аспекту, так як у Києві проживає багато молодих сімей та людей похилого віку, у яких досить низький рівень життя та соціального забезпечення.
Однією з ключових «болей» району є застаріла інфраструктура, хаотична забудова без врахування вимог Генплану та нормативно-правових актів, відсутність достатньої кількості дитячих садочків, шкіл та зелених паркових зон, а також надзвичайно критична ситуація з екологією.
До речі, про необхідність розробки та затвердження нового Генплану вже неодноразово наголошувала громадськість, зокрема на Марші за Київ 2021.
Поруч із старими будинками, які часто не утеплені, досить занедбані, без ремонтів під'їздів, зводяться нові. Свої комунікації вони підключають у ті, що були прокладені ще у 60-70х роках. Через це постійно відбуваються прориви та аварії. Про зношеність мереж заявляють самі комунальні підприємства, однак суттєвих зрушень не прослідковується. І від такого комунального хаосу страждають мешканці столиці.
Зокрема, на вулиці Каховській, неподалік Русанівських садів, є гуртожиток, де проживають працівники комунальних підприємств (прибиральниці, водії, слюсарі). Коли я під час виборів прийшов туди, то жахнувся від умов проживання. Хоча сам колись жив у гуртожитку. Поруч з цим будинком є великий новий житловий комплекс, який розпочинав будувати ще «Укрбуд», а завершив Київміськбуд. І такий шалений контраст дуже точно змальовує існуючу ситуацію, коли навіть у Києві прослідковуються великі соціальні розриви.
Моя команда СД Платформи спробувала привернути увагу до цього будинку, бо ремонт у гуртожитку чиновники і політики обіцяли зробити від виборів до виборів. Приїжджав навіть заступник голови КМДА, бо ж у розпалі була виборча кампанія. Після виборів я намагався з'ясувати, як просувається вирішення питання, ремонт був так і не завершений. Думаю, що й досі його роблять. Хоча частину фасаду ніби оновили, бо будинок розвалювався просто на очах.
Тобто, з одного боку, є попит на нове житло, ціни на яке зростають щодня. І люди мають на це гроші. Хоча, швидше, є ті, хто просто скуповує нерухомість, щоб потім перепродати і декларує на своїх псевдо успішних дружин, родичів. З іншого, — живуть люди, які не мають навіть шансу купити такі квартири протягом всього свого життя. І умови їхнього проживання точно не відповідають тим стандартам, які б мали бути у столиці.