22 червня 2026 року Кір Стармер вийшов з резиденції на Даунінг-стріт і оголосив те, про що в Лондоні говорили вже кілька тижнів: він залишає посаду лідера Лейбористської партії, а отже – і прем'єр-міністра. Стармер повідомив про рішення короля Чарльза III і залишатиметься на посаді як виконувач обов'язків до обрання нового лідера – це має відбутися до вересня. Тригером стала перемога Енді Бернема, мера Великого Манчестера, на довиборах у Мейкерфілді 18 червня: він розгромив кандидата від правопулістської Reform UK, набравши 55% голосів, і повернувся в парламент — а отже, здобув формальну можливість претендувати на лідерство в партії.
Стаття є видом матеріалу, який відображає винятково бачення автора (авторів).
Позиція редакційного відділу СД Платформи може не збігатися з баченням автора (авторів).
Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації.