Програма "Garanzia Giovani" («гарантії для молоді»)
Цю політику реалізує уряд Італії за підтримки ЄС. Мета - покращення ситуації з працевлаштуванням серед молодих людей до 30 років, які не задіяні в навчальному процесі або ж не працюють. Насправді, ця ініціатива є європейським планом боротьби з безробіттям серед молоді по всіх країнах-членах ЄС. Він включає низку заходів, що просуваються на міжнародному рівні. До цієї ініціативи долучаються різні держави-члени ЄС, що прагнуть розширити можливості молоді до навчання та працевлаштування.
Єврокомісія виділяє фінансування для держав із рівнем безробіття вище 25%, до таких країн належить і Італія. Ці гроші кожна держава-член повинні інвестувати в освіту, активне менторство, підтримку та політику допомоги для сприяння працевлаштуванню молоді. Ключова мета – надати можливість знайти роботу або вступити на навчання протягом кількох місяців.
Як це працює?
Кожен окремий італійський регіон має завдання організовувати, координувати й керувати ініціативами, запланованими на національному рівні. Задля цього використовують місцеві структури або центри зайнятості та акредитовані приватні організації. У кожній відповідній структурі працює особа, яка відповідальна за реалізацію цієї програми. Ці бюро виявляють потреби та потенціал молодих людей, щоб визначити шлях, який найбільше відповідає їх професійному досвіду.
Учасники програми Garanzia Giovani можуть скористатися різними послугами безкоштовно. Серед заходів, які передбачаються ініціативою, можна виділити наступні: супровід у пошуку можливостей для навчання, допомога у підготовці до співбесід, пошук роботи, допомога у започаткуванні підприємництва й дистанційне навчання.
Чи це ефективно?
Враховуючи кількість молодих людей, які були зареєстровані за програмою станом на 30 червня 2020 року (1 млн 579 тис.), приблизно половина з них вже є працевлаштованими, тобто понад 800 тис. осіб віком 15-29 років. Коефіцієнт прийняття на роботу складає приблизно 58, 7%. Водночас, 85% молоді, що скористалися даною програмою, вже мали певний досвід роботи/ волонтерства /стажувань.
Якщо ми розглянемо показники відповідно до територіального розподілу, більш високі дані фіксуються на півночі країни (близько 72% молоді є працевлаштованими), для порівняння показники на півдні й в центрі складають близько 40%.