По-перше, кожній зі сторін потрібні міцні союзи, яких зараз бракує. Наразі НАТО, де ключову роль відіграють США, не має однозначно ворожої позиції щодо КНР. Так само і Китай не має військово-політичних альянсів, які б підвищували його впевненість у перемозі. Росія ж останні шість років балансує на грані військових загострень і не готова зробити крок у прірву, як і її суперники. Для сторін ймовірний конфлікт є занадто непередбачуваним, а виграш у ньому – сумнівним.
По-друге, провокування конфронтації з Китаєм (а потенційно і Росією) точно поставить під загрозу найближчих союзників США у Східній Азії - Японію і Південну Корею, віддалить партнерів у Південно-Східній Азії - АСЕАН, і підірве довіру європейців, у яких немає причин підтримувати Вашингтон у локальній війні на випередження проти Піднебесної. А отже, Білий дім ризикує вести це протистояння наодинці.
По-третє, США стикаються із серйозною внутрішньою кризою. Вашингтон навряд чи вдаватиметься до рішучих односторонніх дій проти Росії чи КНР, аби повернути собі глобальну гегемонію. Частково це пов'язано з тим, що час, коли США одноосібно домінували у світі, відходить у минуле. Однак на це накладаються і внутрішньополітичні труднощі, які не вирішить сам факт обрання більш передбачуваного Байдена замість ексцентричного Трампа. Тому новий президент першочергово працюватиме над врегулюванням внутрішніх конфліктів і саме це стане для нього найбільшим викликом.