Грім для громсектора.

Пандемія та громадський сектор. Хочу поділитися досвідом, як Вестмінстерська фундація за демократію проходить цей етап. Ми, як кожна організація, зіткнулися з труднощами різного характеру. Ми працюємо за британським роком, в Британії почалася пандемія пізніше, отже ми мали більше часу оцінити свій статус, закінчували програми попереднього фінансового року, починали новий. Наша організація виступає за зміцнення демократії по всьому світу. Це неприбуткова організація в 80 країнах. З 1992го року ми працюємо в Україні. У зв'язку з пандемією ми оцінили всі ризики, людські ресурси, комунікації. Ми маємо чудову експертну базу, готові працювати в регіонах з громадським сектором.

Також ми ініціювали запит до громадськості, щоб вона оцінила роботу уряду. Це допоможе вам стати видимими, долучитися, зробити внесок у роботу Верховної ради. Повірте, депутати очікують цього зв'язку, цього внеску. Це дійсно нагода, де можна допомогти своєю інформацією. Ми відкриті до співпраці, в регіонах, з громадськістю, місцевими організаціями. Робота завжди є, її потрібно шукати, максимально адаптуватися до ситуації, розуміти, що це тимчасові труднощі. Так ми робимо.

Лайфхаки на 2021 рік: як виживати. Не применшувати свою роль, тримати руку на пульсі та працювати на перспективу.
Пандемія та громадський сектор. У громадській діяльності я вже понад 10 років. 5 років назад я приєдналася до Центру демократії та верховенства права. Ми аналітично-адвокаційний центр. Ми, звичайно, відчули вплив пандемії. Тепер це так звично – провести зустріч, тренінг, стратегічну сесію онлайн, раніше мови не могло бути про таке. Ми відчули різницю, коли можна проводити зустрічі з людьми з усієї країни, раніше ми були обмежені в цьому плані. Тепер стерлися межі. З іншого боку, у нас прописані чіткі плани діяльності, умови контракту, на кшталт, фізичний тренінг. Велика кількість часу пішла на перепланування, узгодження. На жаль, не все можна перевести в онлайн. Треба взаємодіяти з аудиторією, домовлятися з партнерами щодо фінансування. У нас є місії, а щоб їх досягати, потрібно знайти баланс. Зараз увійшли в колію, плануємо гібридні заходи. Пандемія навчила нас бути гнучкими, ми і далі розвиваємо цей навик.

Лайфхаки на 2021 рік: як виживати. 1) вміти змінюватися 2) берегти команду.

Прогноз на 2021 рік: Чи бути оффлайн? Буде гібридний рік: онлайн + оффлайн. Позитивні прогнози. Але всім набратися терпіння. Давайте кооперуватися, допомагати один одному.
Пандемія та громадський сектор. Ми не зазнали значного впливу. Ми маємо велику базу, надаємо гранти онлайн, маємо онлайн офіс. Маємо платформу для вебінарів, а також стали використовувати Zoom, Teams viewer. Але ми відчули брак комунікації в команді, почали втомлюватися від онлайн переговорів. Зуміли провести стратегічну сесію на повітрі.

Проте це був важливий момент, дало нам нагоду зупинитися подумати над планами, майбутнім, переглянути стратегії. Ми маємо максимально використати цю ситуацію і посилитися як сектор, щоб вийти новими у світі після covid.

Лайфхаки на 2021 рік: як виживати. 1) позбутися ілюзій, що все буде добре 2) безпечна активність для співробітників
Пандемія та громадський сектор. Громадська діяльність вимагає постійної присутності, комунікації з народними депутатами, посадовими особами. Живий контакт з стейкхолдерами було втрачено. Не має можливості ходити на комітети Верховної ради, збирати мітинги. Це було різко негативно.

З іншого боку є максимально позитивна сторона, всі заходи і офлайн зустрічі – стали на вагу золота, ми цінуємо, не витрачаємо час. Раніше недосяжні люди тепер спілкуються у фейсбук. Тепер комітети Верховної ради проводять трансляцію в фейсбук.

І наостанок, позитивне є те, що громадські організації сьогодні, як ніколи, готові об'єднатися і сказати своє рушійне слово. Давайте спільно напрацьовувати свої політики, стукатися у владні двері та творити зміни у своїй країні.

Лайфхаки на 2021 рік: як виживати.

1) вміння підлаштовуватися

2) шукати можливості: донорські кошти

3) взаємопідтримка в громадському секторі

4) мати сценарій на всі випадки життя.
Галина Шевчук, Вестмінстерська фундація за демократію
Олеся Холопік, Центр демократії та верховенства права
Марія Гелетій, ІСАР Єднання
Гліб Колесов, юрист та адвокаційник Центру демократії та верховенства права, координатор СД Платформи
Говорили про: пандемія та громадський сектор, як пандемія вплинула на діяльність громадських організацій, лайфхаки на 2021 рік: як виживати.

Виживуть (не) всі

© СД Платформа 2012 – 2023
Сайт розроблено силами активістів