СОЦІАЛКА

#ВПО_важливі #молодь_ВПО_важлива

Щодня Україна стикається з великою кількістю викликів, важливо наголошувати на ролі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема молоді ВПО. ВПО зазнають численних труднощів через війну та потребують підтримки для інтеграції у нові громади та адаптації до умов, у яких вони опинились. Важливо забезпечити їм можливості для розвитку, соціальної адаптації та активної участі у відновленні країни. Підтримка ВПО є не лише питанням допомоги, а й необхідністю пріоритезувати їхні права та можливості на всіх рівнях, від доступу до базових ресурсів до участі у прийнятті рішень.

Анастасія Корягіна
Координаторка відділу роботи з ВПО СД Платформи
СД Платформа є найбільшим лівоцентристським рухом України та провідним адвокатом справедливого відновлення. Вже понад 12 років Платформа працює над створенням можливостей для розвитку лідерів, здатних здійснювати прогрес у різних сферах та на просуванні соціальної справедливості по всій Україні. Ми працюємо над зміцненням спроможностей місцевих політиків і посиленням голосу маргіналізованих спільнот.
Сьогодні, в умовах війни, значна частина молодіжної інфраструктури зруйнована або окупована, а діючі молодіжні центри змушені працювати в умовах підвищених ризиків. Багато молодих людей були змушені стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО) або шукати прихисток за кордоном. Це не лише дестабілізувало молодіжну роботу, але й призвело до серйозних ментальних та психічних наслідків для молоді. Особливо важливо підтримати молодих військових, ветеранів, волонтерів, ВПО та молодіжних працівників, які опинилися в цих обставинах.
Грошова допомога є критично важливою, адже вона допомагає ВПО сплачувати оренду житла у нових містах. Житлове питання має бути пріоритетним, оскільки його відсутність або нездатність оплатити оренду змушує людей повертатися додому (якщо це можливо) або виїжджати за кордон. Аналогічно, мешканці небезпечних регіонів часто бояться евакуації через відсутність можливостей для переселення.
Інтеграція в нові громади також є ключовим аспектом. Особисто, як представниця ВПО, зазначу, що такі ініціативи, як заходи СД Платформи, допомогли мені інтегруватися та відчути себе частиною суспільства. Треба розуміти, що перебування у зоні активних бойових дій чи окупації значно відображається на психічному стані людей, зокрема на молоді.
Також переїзд в інший регіон часто означає повну відсутність соціальних зв’язків. Саме тому надзвичайно важливо підтримувати програми, які сприяють інтеграції молоді ВПО у нові громади, надають можливості для соціальної адаптації, розвитку навичок і взаємодії. Це допоможе їм не лише подолати виклики, пов’язані з вимушеним переміщенням, а й активно брати участь у відновленні країни.
Психологічна підтримка ВПО також один із ключових аспектів під час інтеграції в нові громади. Внутрішньо переміщені особи, як і ті, хто перебуває у зоні активних бойових дій та окупації стикаються з численними психологічними труднощами. Це можуть бути ті, хто весь час провів вдома «у чотирьох стінах», в окупації, пережив обстріли, втрату домівки, рідних, виїзд з окупації та багато інших моментів, можливих у часи війни. Без психологічної підтримки, самостійно, буде важко адаптуватись та пережити даний досвід. Тому важливо інвестувати в програми психологічної допомоги, які охоплюватимуть індивідуальне та групове консультування, тренінги з управління стресом, а також активності, що сприяють формуванню соціальних зв’язків.
Ми віримо, що ВПО — це ключові учасники справедливого відновлення України. Важливо підкреслити, що підтримка ВПО — це не просто питання допомоги, це питання пріоритизації. Їхні права мають бути захищені не лише на рівні доступу до базових ресурсів, а й на рівні їхньої ролі у прийнятті рішень та відновленні країни. Ми маємо активно залучати їх до місцевих громад, створювати можливості для політичної та громадянської участі, щоб їхній голос став частиною нової прогресивної України.
Крім того, важливо надавати ВПО, і зокрема молоді, можливості для розвитку лідерських навичок і громадянської відповідальності. Молодь ВПО має потенціал стати рушійною силою соціальних змін та відновлення, і ми повинні створювати умови, за яких цей потенціал буде реалізований повною мірою.

Ми повинні інвестувати в їхню освіту, професійний розвиток і підтримку ініціатив, які дадуть їм змогу брати участь у відбудові та розбудові сильної, інклюзивної України.

Стаття є видом матеріалу, який відображає винятково бачення автора (авторів).

Позиція редакційного відділу СД Платформи може не збігатися з баченням автора (авторів).

Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації.

30.10.2024
Did you like this article?

© СД Платформа 2012 – 2024
Сайт розроблено силами активістів