Антиглобалісти пригадують США невдалі військові операції в Афганістані, Лівії та В'єтнамі, ігноруючи зміни в американському (та, власне, й у європейському) суспільстві. Адже сучасні зумери та мілленіали переважно прагнуть пити каву в Старбаксі, боротися з кліматичними змінами та подорожувати, ніж воювати за демократію на чужій землі. Принаймні сама така теза панувала в американському суспільстві до російського вторгнення, й саме на цій тезі будується сьогоднішній трампизм в Америці.
Між тим, російське суспільство сформовано на інших цінностях, які ґрунтуються не на силі права, а на праві сили. У системі, коли збройна агресія проти сусідньої держави та цинічне порушення міжнародного права називається "бунтом проти глобалізму". Така антиглобалістська риторика знаходить підтримку в різних країнах, лідери яких хочуть посилити свій вплив на геополітичній арені без зміни методів управління.
Мова йде про авторитарні політичні режими, як-от Китай, Іран, Сирія та низку інших режимів Азії та Африки, котрі сприймають російську війну якщо не як бунт проти глобалізму, то як помилкову реакцію не направильний, на їхню думку, світовий порядок.
На Мюнхенській конференції у 2021 році президент США Джозеф Байден вперше оголосив, що Москва здійснювала зловмисні й узгоджені дії для підриву демократії в Сполучених Штатах, Європі й інших країнах.
«Ми знаходимося на переломному етапі, - сказав Байден, - між тими, хто стверджує, що з урахуванням всіх проблем, з якими ми стикаємося - від четвертої промислової революції до глобальної пандемії, - що автократія - кращий шлях вперед ... і тими, хто розуміє, що саме демократія необхідна для вирішення цих проблем ».
Вже в грудні 2021 року відбувся перший Саміт демократій, ініційований США, який чітко зафіксував початок нової фази протистояння демократій та авторитарних режимів. Все це відбувалось на тлі підготовки Росії до повномасштабного вторгнення.
А вже 24 лютого 2022 року розпочалась нова сторінка в історії світу, котра не лише зафіксувала остаточний злам старого світового порядку, а й фактично закріпила конфлікт двох світів.
Вже за рік, 20 та 21 лютого 2023 року Байден підтвердить свої слова: війна в Україні - це війна демократії проти автократії. В ній залучений військовий арсенал як країн демократичного світу, так і автократичних режимів Білорусі та Ірану, котрі дають інфраструктуру та зброю для підтримки російської агресії.