КОМПЛЕКСНА ТА НАСКРІЗНА ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА Так, група українських про-ветеранських та ветеранських організацій (VeteranHub, Простір Можливостей, Принцип, Юридична Сотня, Veteranka) розробила
концепцію ветеранської політики, що має на меті використовувати наскрізний підхід замість дублювання наявних інституцій для ветеранів. Ця концепція може бути каркасом для подальшого діалогу щодо ветеранської політики в Україні та планування інструментів підтримки ветеранів.
Першочергове завдання у формуванні ветеранської політики полягає у встановленні чітких та прозорих критеріїв для визначення статусу ветерана. Автори концепції пропонують спиратись на критерій участі у бойових діях. Важливо, щоб ветеранська політика стратегічну перспективу, тобто, працювала учасників бойових дій, що відбувались до початку повномасштабного вторгнення, так і для учасників потенційних військових конфліктів, у яких Україна може взяти участь в майбутньому. Це дозволить створити стійку стратегію, що відповідатиме потребам усіх ветеранів, незалежно від періода їхньої служби.
Особливу увагу в цьому контексті потрібно приділити вразливим реципієнтам ветеранської політики, таким як особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани-ВПО та ті, що потрапили у складні життєві обставини тощо. Окрім самих ветеранів, реципієнтами можуть бути і сім'ї ветеранів, особливо за умові підвищеної вразливості, наприклад родини ветеранів, котрі втратили мобільність внаслідок поранень чи травм . Їхні потреби мають стати найбільш терміновим пріоритетом ветеранської політики. Важливо, щоб представники цих груп мали доступ до всіх послуг, які надає держава, на рівних з іншими громадянами – це означає, що існуючі медичні, освітні, соціальні та інші програми мають бути адаптованими до їхніх потреб.
Ще однією критично важливою задачею ветеранської політики є забезпечення підтримки саме в період транзиту з військової служби до цивільного життя, адже цей період попри свою тимчасовість є одним з найскладніших для будь-якого ветерана. Це означає не лише фінансову допомогу чи одноразові виплати, але й розробку гнучких та комплексних програм адаптації, які включають професійну перепідготовку, психологічну підтримку, допомогу в пошуку роботи та інші послуги, спрямовані на полегшення цього переходу.