Зокрема через:
1) Ефективний соціальний діалог: профспілки повинні виступати як посередники між урядом (як на національному так і на локальному рівнях), роботодавцями та працівниками у вирішенні соціально-економічних питань та створенні гідних робочих місць, впливати на урядові рішення та законодавство, що стосується робочих місць, соціальних програм та іншого законодавства, яке може впливати на післявоєнний процес відновлення.
2) Економічний розвиток: сильні профспілки можуть стимулювати економічний розвиток шляхом підтримки ініціатив, спрямованих на покращення умов праці, гідної заробітної плати та як наслідок стимулювання виробництва. Це може допомогти відновити економіку після війни шляхом стимулювання повернення українців з-за кордону.
3) Євроінтеграційні та глобальні процеси: завдяки інтеграції в європейську профспілкову спільноту профспілки України можуть сприяти вдосконаленню та адаптації трудового законодавства у відповідності до європейських стандартів.
4) Забезпечення інклюзивності ринку праці: побудова нових та забезпечення ефективного функціонування наявних робочих місць в процесі відбудови необхідно здійснювати з врахуванням запитів різних суспільних груп працівників та створення робочих умов, адаптованих до потреб осіб з інвалідністю, працевлаштування ветеранів, молоді, жінок з дітьми, людей передпенсійного віку та інших вразливих категорій населення.
5) Попередження демпінгу ринку праці: профспілка – це інструмент недопущення демпінгу ринку праці в процесі залучення мігрантів в повоєнній відбудові, а саме через створення гідних умов праці для усіх груп працівників.
6) Безпечні умови праці: створення умов для забезпечення психосоціальногоблагополуччя працівників, включаючи попередження стресу, баланс між роботою та особистим життям та дотримання прав працівників на відпочинок та відновлення сил працівників включаючи перерви, відпустки, право на відключення.
7) Розвиток та підвищення кваліфікації працівників: залучення працівників до процесу прийняття рішень через навчання та підвищення кваліфікації сприятиме перетворенню людського капіталу на повноцінного економічного суб'єкта, що має бути пріоритетом в процесі справедливого відновлення.
8) Сприяння формуванню ціннісного демократичного громадянського суспільства.