ПОЛІТИКА

Що СД Платформа робила у Бонні?

Берлінський осередок СД Платформи спільно з українською молоддю Німеччини мали нагоду взяти участь в історичному семінарі з українсько-німецьких відносин, що відбувся 22-23 серпня в місті Бонн. Захід було організовано з ініціативи Фонду імені Фрідріха Еберта. Під час семінару розглядалися важливі питання, пов'язані як з історією взаємин України та Німеччини, так і з актуальними викликами сьогодення для обох країн. Мета цієї статті – ознайомити читачів з основними підсумками зустрічі.

Заблоцький Олег
Активіст СД Платформи, студент міжнародних відносин, дослідник євроінтеграції
Перший день був особливо продуктивним завдяки зустрічі з генеральною секретаркою фонду, пані Сабіною Фандрич. Вона надала огляд основних напрямів діяльності фонду, акцентуючи увагу на викликах, з якими організація стикається в сучасних умовах. Під час зустрічі учасники осередку СД Платформи в Берліні особисто звернулись до генеральної секретарки з питанням, які концепції Фонду Еберта можуть бути корисними для просування соціал-демократичних цінностей в Україні. У відповідь пані Фандрич наголосила на необхідності врахування поточної ситуації в країні та уважного аналізу соціальних тенденцій, оскільки підхід, який фонд застосовує в Німеччині, може бути неефективним в Україні. Вона підкреслила, що одним із найважливіших напрямів, які можуть бути ефективно застосовані в українському контексті, є робота з молоддю, над чим СД Платформа активно працює сьогодні. За словами пані Фандрич, саме через залучення молодого покоління та популяризацію соціал-демократичних цінностей можна досягти значних результатів у розвитку цих ідей.
Наступний етап семінару розпочався виступом Крістіни Мейєр, яка представила глибокий аналіз історії формування соціал-демократії в Німеччині. Її доповідь дала змогу краще зрозуміти основні тенденції розвитку соціал-демократії та принципи, на яких вона базувалася від самого початку. Пані Мейєр зазначила, що соціал-демократія почала формуватися в другій половині XIX століття, а видатні мислителі, такі як Карл Маркс і Фрідріх Енгельс, зробили значний внесок у розвиток робітничого руху та формування соціалістичної думки. Вони підкреслювали важливість класової боротьби та необхідність революційних змін для досягнення справедливого суспільства. Втім, як зауважила пані Крістіна Мейєр, сучасна соціал-демократія зазнала значних змін і вже не покладається на ці ідеї такою мірою, як у минулому, оскільки їхня актуальність значно зменшилася в контексті сучасних реалій. Нинішня соціал-демократична програма зосереджена на забезпеченні гідних умов праці, доступу до якісної освіти та медичної допомоги для всіх верств населення, а також на забезпеченні рівного доступу до соціальних благ. Особливий акцент ставиться на підтримці соціально незахищених верств населення, що є ключовим елементом у створенні справедливого та інклюзивного суспільства.
Крістіна Мейєр – спікерка з історії СДПН комісії
Берлінський осередок СД Платформи, на чолі з міжнародним секретарем Дмитром Мамаєвим та заступницею координаторки СД Берліну Вікторією Ніколаєнко, мав можливість розповісти про успіхи організації в поширенні соціал-демократичних цінностей в Україні та поділитися майбутніми цілями. Долучившись до панельної дискусії, делегація Фонду імені Фрідріха Еберта безпосередньо була зацікавлена у викликах, які очікують Україну після завершення війни, включаючи питання відбудови. Спікери зазначили, що СД Платформа вже сьогодні формує бачення справедливої відбудови України й залучає молодь до цього процесу. Також під час дискусії обговорювалося питання боротьби з корупцією. За словами спікерів, одним із найефективніших методів сьогодні є диджиталізація державних інституцій, над чим активно працює Міністерство цифрової трансформації України.
Згодом міжнародний секретар СД Платформи провів детальний огляд історії соціал-демократії в Україні. Зокрема, ми дізналися, що в Україні було чимало прихильників соціал-демократії, серед яких Юліан Бачинський, Іван Франко, Михайло Драгоманов і Володимир Антонович. Під час обговорення ми також приділили особливу увагу питанню посилення політичного представництва соціал-демократів в Україні. Дмитро Мамаєв звернув увагу, що для цього необхідна стійка політична платформа, яка здатна послідовно відстоювати соціал-демократичні принципи та об'єднувати однодумців з різних регіонів, забезпечуючи впізнаваність і активну участь у виборах на місцевому та парламентському рівнях. Сьогодні СД Платформа успішно реалізує цей підхід в Україні. Під час обговорення ми також дійшли висновку, що соціал-демократія в Україні має глибоке коріння, оскільки стала фундаментом формування першої незалежної української республіки у 1917 році.
Міжнародний секретар СД Платформи та заступниця координаторки СД Платформи в Берліні на панельній дискусії
Тематична програма семінару включала не лише обговорення питань соціал-демократії, а й можливість відвідати архів соціал-демократії (AdsD) Фонду імені Фрідріха Еберта, який є центральним сховищем різноманітних джерел з історії німецького та міжнародного робітничих рухів. На сьогодні архів налічує 57 000 одиниць різноманітних типів документів та публікацій.
Архів соціал-демократії (AdsD) Фонду ім. Фрідріха Еберта в місті Бонні
Наступний етап семінару включав розгляд політичних та економічних зв'язків між Німеччиною та СРСР за участі Штефана Мюллера, завідувача кафедри публічної історії AdsD/FES. У подальших частинах семінару також розглядалося питання фемінізму в Україні за участі Анастасії Коржилової, студентки Дортмундського університету комп’ютерних наук, де учасники змогли глибше зануритися в тему та зрозуміти, які передумови сприяли формуванню феміністичного руху в Україні, а також дізнатися, хто з українських діячів найбільше сприяв цьому.
Перед завершальною частиною, на чолі зі Скоттом Краузе – головою форуму Віллі Брандта Ункель, було розглянуто питання відновлення економіки післявоєнної Німеччини та перспектив даного підходу в Україні. Під час обговорення українська молодь разом зі спікером дійшли спільного висновку, що німецький підхід відновлення економіки може слугувати цінним прикладом. Однак, для України важливо розробити власний план, який враховуватиме національні потреби та міститиме широкий спектр заходів.
Учасники висловлювали різні пропозиції щодо відновлення української економіки після війни, але всі були об'єднані спільним баченням: забезпечення реальних гарантій безпеки, вступ до ЄС, повернення українських громадян із-за кордону, трансформація світової безпекової архітектури, включаючи реформування ООН, та створення в Україні концепції соціальної держави.
Завершальною частиною теоретичної частини семінару стало обговорення культурної історії Німеччини та України за участю Єгора Антонова – члена берлінського осередку СД Платформи. Обговорення акцентувало увагу на національних наративах та впливі радянської політики на українську національну пам’ять (Голодомор, Чорнобильська катастрофа).
Під кінець зустрічі учасники обговорили перспективи співпраці між осередком СД Платформи в Берліні та Фондом імені Фрідріха Еберта. Було проведено конструктивний діалог, у рамках якого наші німецькі партнери висловили готовність поглиблювати відносини та підтвердили великий потенціал майбутньої співпраці. Вже планується проведення подібних семінарів із залученням німецької молоді.
Історичний семінар з українсько-німецьких відносин, що відбувся 22-23 серпня в місті Бонн, охоплював широкий спектр питань і дискусій. Семінар включав не лише історичні аспекти, а й актуальні теми сучасності. Особливістю заходу стала можливість ставити питання спікерам безпосередньо під час сесій. Крім того, учасники мали можливість обговорювати питання в невеликих групах, що сприяло більш глибокому зануренню в проблематику соціал-демократії. Для української молоді, яка взяла участь, це була чудова нагода отримати нові знання про соціал-демократію та здобути цінний досвід. З боку делегації неодноразово звучали слова підтримки та солідарності з Україною, а також захоплення прагненням СД Платформи до розвитку соціал-демократії в Україні.

Стаття є видом матеріалу, який відображає винятково бачення автора (авторів).

Позиція редакційного відділу СД Платформи може не збігатися з баченням автора (авторів).

Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації.

20.09.2024
Did you like this article?

© СД Платформа 2012 – 2024
Сайт розроблено силами активістів