Як наслідок, Офісом Президента західним політикам та дипломатам у рамках Fast Recovery Plan був представлений оновлений план відновлення житла, який передбачав залучення коштів міжнародних донорів.
Водночас, певні зрушення таки були. У квітні 2022 року уряд ухвалив постанову, якою дозволив будувати й купувати житло для внутрішньо переміщених осіб.
Як наслідок, громади такою можливістю скористались та виділили відповідні земельні ділянки. Так, у Кіровоградській області було виділено 179 га для будівництва 25 будинків на 2000 квартир, у Львівській області - затверджено програму на 50 млн грн для завершення облаштування 13 будинків для ВПО, у Закарпатській області - зареєстровано перший в Україні земельний банк для будівництва житла для переселенців.
У постраждалому від окупації та бойових дій Ірпені було виділено територію площею 7 га для будівництва пʼятиповерхівок загальною площею 50 тисяч квадратних метрів.
Таким чином, з боку держави протягом року війни здійснювались спроби вирішення проблеми кризового забезпечення житлом. У цілому, станом на початок 2023 року потребу в житлі відчували близько 17% населення, що є хоча й високим, але не критичним показником.
Другим, не менш негативним, аспектом є криза ринку житлового будівництва. Так, за даними дослідження Ernst & Young (EY), масштаби руйнувань української нерухомості перевищують обсяги житла, введеного в експлуатацію протягом останніх семи років.