Чи готова Україна до виконання Копенгагенських критеріїв?
Точну відповідь можна буде отримати після завершення скринінгу Європейською Комісією. Проте наразі існують підстави для стриманого оптимізму, так як Україна протягом 10 років в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, виконувала певні зобов'язання щодо приведення національного законодавства у відповідність до права ЄС. Хоча, це лише невелика частина з того, що потріюно буде імплементувати у процесі вступу.
Також наша країна частково вже інтегрована у внутрішній ринок ЄС, однак негативний вплив російської війни перешкоджає стабілізації та розвитку економіки. Успішність виконання економічного критерію залежатиме від того, в якому стані буде країна після війни, а також, наскільки вдало будуть працювати економічні стимули для відновлення та подальшого розвитку.
Переговори та процес набуття членства вимагатиме від України надзвичайних зусиль у впровадженні необхідних змін, спрямованих на наближення її законодавства та стандартів до тих, що вже діють у державах-членах. Здобуття членства в ЄС є довгостроковою метою і залежить від успішності імплементації реформ, яка вимагає стійкості та послідовності з боку української влади. Важливим аспектом є не лише прийняття тих чи інших законодавчих актів, але і належної інституційної координації, зрілої політики, що грунтується на ціннісно-орієнтованих підходах та достатньої підтримки з боку ЄС.
Також, важливими будуть зусилля на дипломатичному треку та підтримка дружніх відносин із державами-членами, особливо сусідніми.