СОЦІАЛКА

Підсумки Курсу Європейського політика 3.0

Цієї осені відбулася довгоочікувана подія від СД Платформи – Курс Європейського політика 3.0. Вже традиційно Курс було поділено на 2 частини: спочатку учасники проходили навчання онлайн, а потім найактивніші були відібрані на офлайн-захід.

Анна-Марія Марченко
прихильниця СД Платформи
Марія Четвертак
прихильниця СД Платформи
Онлайн-частина

З 24 вересня по 17 жовтня відбулась онлайн-частина, що складалася з чотирьох навчальних блоків. Шляхом конкурсного відбору було обрано 100 учасників, які протягом чотирьох тижнів мали змогу зануритися у внутрішні аспекти політики Європейського Союзу, краще зрозуміти діяльність організації, а також дослідити співпрацю України з ЄС та проаналізувати перспективи й проблематику майбутнього членства нашої держави в Європейському Союзі.

Якісна перевірка набутих знань та закріплення їх на практиці – одна з невіднятних частин Курсу, саме тому учасники, окрім відвідування лекцій, виконували практичні домашні завдання, які перевірялись організаторами Курсу.
Перший тиждень Курсу називався «Інтеграція України в ЄС без пафосу», адже тематика була висвітлена у наступних тезах:
– Чому Україна ще досі не в ЄС?
– Як війна вплинула на перспективи членства в ЄС?
– Хто за що відповідає в Україні?
– Що варто змінити, щоб членство в ЄС стало реальністю?
Спікерами були Іван Нагорняк – радник Центру економічного відновлення, асоційований партнер компанії CIVITTA та Вівʼєн Констанцо – депутатка Європарламенту від Прогресивного альянсу соціалістів та демократів.

Перед вивченням будь-якого питання обов’язково необхідно визначитися з усіма дефініціями, яке воно може містити. Саме тому другий тиждень був присвячений розмовам на тему «Що безпосередньо означає прогресивність, прогресивне лідерство та прогресивні політики».
Учасники на практиці розглянули діяльність низки європейських прогресивних лідерів: Єнса Столтенберга, Терези Рібери, Жака Делора та ін. Допомагав у цьому Дмитро Мамаєв – міжнародний секретар СД Платформи.

Також учасники познайомилися з Ангеліною Стинич і Міланою Платоновою – представницями СД Платформи, що розповіли про своє стажування у Європарламенті.
Яскравим завершенням другого тижня стали зустрічі з молодими соціал-демократичними лідерами з Іспанії, Італії та Польщі, а саме: Альберто Бортолотті – віцепрезидентом молодих європейських соціалістів (YES), членом президії демократичної партії Італії у регіоні Ломбардія; Александрою Івановською – віцепрезиденткою (YES), міжнародною секретаркою федерації молодих соціал-демократів у Польщі; Анджі Мартінез – віцесекретаркою організації молодих іспанських соціалістів у Мадриді, активісткою організації EuropeTalks.
Третій тиждень, що мав назву «Економічні та фінансові лабіринти України та ЄС», був присвячений економічному блоку питань євроінтеграції України та пройшов не менш насичено. Розпочав його Богдан Слуцький – аспірант НаУКМА, фінансово-економічний оглядач та радник в Міністерстві фінансів України, який розповів про фінансові стратегії та економічні виклики, з якими стикається Україна.
На другий день економічного блоку до Богдана Слуцького приєднався Дмитро Манцуров – начальник Управління європейської та євроатлантичної інтеграції Мінфіну, відповідальний за координацію процесу євроінтеграції в частині, що належить до компетенції Мінфіну (зокрема це міністерство відповідальне за 6 переговорних розділів ЄС, а також за залучення європейської підтримки).
Завершальний четвертий тиждень Курсу: «У чому сила та слабкість Європейського Союзу. Роль політичних інституцій» – розпочав засновник СД Платформи Богдан Ференс.

А до останньої лекції долучилися доцент Інституту міжнародних відносин Микола Капітоненко та секретний гість Курсу Дмитро Довжанський – політичний оглядач, директор Інституту центральноєвропейської стратегії. Учасники мали змогу зануритися у внутрішню «кухню» ЄС та почути від експертів їхнє бачення на різні аспекти політичного життя в Європейському Союзі.
Офлайн-захід

Курс Європейського політика 3.0 завершився офлайн-заходом, що відбувся 8-10 листопада у Києві. Для участі було відібрано 25 найактивніших учасників онлайн-частини.
День 1: Знайомство

Перший день курсу розпочався із вступу до роботи СД Платформи та презентації діяльності Фонду ім. Фрідріха Еберта, який є давнім партнером та підтримує політичні та освітні ініціативи, спрямовані на зміцнення демократії та встановлення справедливого соціального порядку. Організатори розповіли про мету курсу – надання учасникам знань і навичок, а також можливість стати частиною СД Платформи, обравши той напрямок, який найбільше відгукується особисто кожному.

Для створення відкритої та комфортної атмосфери було проведено інтерактивне знайомство у форматі парного інтерв’ю: кожен учасник протягом 15 хвилин розпитував свого партнера про його інтереси та амбіції, а потім представляв його перед групою. Таке неформальне спілкування дозволило налагодити дружні зв’язки та сприяло активній участі у наступних обговореннях.
День 2: Аналітика, міжнародна політика та навички комунікації

Другий день розпочався з обговорення виборів у США та їхньому впливу на Європейський Союз й Україну. Формат «відкритий мікрофон» надав учасникам можливість висловлювати свої думки, обмінюватися поглядами та активно брати участь у дискусії з експертами. Богдан Ференс виступив модератором і допомагав учасникам аналізувати такі теми, як: фактори, що вплинули на думку американських виборців, причини популярності Дональда Трампа, його непередбачуваність у політичних стратегіях і склад електорату. Учасники вели жваву дискусію про те, що зумовлює політичний імідж Трампа та як його позиції впливають на міжнародну політику.

Далі за програмою було включення з Нідерландів. Учасники мали можливість поспілкуватися з Емілєм Бонгаресом із Фонду ім. Макса ван дер Стуля – партнера СД Платформи. Були обговорені політичний ландшафт Нідерландів, виклики у зв’язку з виборами в США та їхні наслідки для Нідерландів, ЄС та України. Учасники ставили питання, розширюючи розуміння про європейський контекст та можливий вплив глобальних подій на національні політики країн ЄС.
Наступним етапом другого дня став майстер-клас від аналітика міжнародних відносин Ілії Куси. Сесія почалася з інтерактивної гри, що наочно продемонструвала, як факти можуть впливати на думки людей. Гра показала, як інформація у певному контексті змінює сприйняття та рішення аудиторії, як добре аргументовані твердження можуть переконати навіть тоді, коли вони не відповідають дійсності.
Після гри спікер провів презентацію, у якій обговорив:

– як інформація змінила політику;
– що таке аналітика та маніпуляція даними;
– зони інформаційної маніпуляції;
– чорну та білу пропаганду;
– клікбейти та основні правила пропаганди.

Особливо запам’яталися слова: «Освіта не імунітет! Особливо від пропаганди та маніпуляції» та «Правда — це те, з чим людина погоджується».
Після обіду учасники зустрілися з керівницею секретаріату Першого заступника Голови Верховної Ради України Тетяною Стеф’юк, та радником Центру економічного відновлення Іваном Нагорняком. Вони взяли участь у панельній дискусії на тему «Процес вступу в ЄС. Як забезпечити якісну координацію?».

Пізніше телеведуча Анжеліка Сизоненко провела майстер-клас «Як увірватися в ефір». Вона детально розповіла про основи самопрезентації та важливість уміти чітко ідентифікувати себе, свої цілі та меседж. Анжеліка наголосила на важливості дикції, артикуляції, діафрагмального дихання і вмінні керувати голосом.
Підсумком дня стала творча сесія: учасники в групах створювали відеоанонси для Курсу Європейського політика 4.0. Це завдання дало змогу застосувати набуті знання про роботу з інформацією, SMM та розуміння алгоритмів соцмереж.
День 3: Німецький контекст та підсумки курсу

Третій день почався зі знайомства з Феліксом Геттом, директором регіонального представництва Фонду Еберта в Україні, який розповів про сучасні політичні виклики в Німеччині та їх потенційний вплив на Україну.

«Соціал-демократ – це людина, яка вірить, що кращий світ можливий, і що люди можуть змінюватись» – зазначив Фелікс Гетт.

Обговорення також торкнулось тенденцій в політичному просторі Німеччини, зокрема складнощі коаліцій та особливості діяльності німецьких партій, сьогоденної політичної кризи та позачергових виборів до парламенту.
Завершальним етапом події стала презентація промовідео, які учасники знімали напередодні, обговорення креативних ідей команд і визначення переможців.
Курс Європейського політика 3.0 став чудовою можливістю для прогресивної молоді поглибити свої знання у різноманітних українських, європейських та глобальних політичних процесах. Зрозуміти, які виклики у контексті майбутнього членства в ЄС постають перед Україною вже зараз, та з якими ми будемо стикатися у майбутньому. Навчитися, як поводитися в ефірі та самому створювати якісний контент.

Чекайте на Курс Європейського політика 4.0 у прийдешньому році!

Стаття є видом матеріалу, який відображає винятково бачення автора (авторів).

Позиція редакційного відділу СД Платформи може не збігатися з баченням автора (авторів).

Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації.

14.11.2024
Did you like this article?

© СД Платформа 2012 – 2025
Сайт розроблено силами активістів