Що робить Європа.
Країни вільні у тому яким чином досягати цієї мети, проте основні напрямки, здебільшого є однаковими. До них належать, зокрема: підвищення вимог до екологічності транспорту, стимулювання програм зеленої енергетики, впровадження програм з енергоефективності, розширення ролі фінансових інструментів через збільшення фінансування екологічно-корисних проєктів тощо. Такі програми можуть реалізовуватись як на державному, так і на місцевому рівнях, а також комбінуватись.
Наприклад у Брюсселі діє Локальний план заходів щодо енергоефективності (Plan Local d'Action pour la Gestion Énergétique), або скорочено PLAGE. Вказана програма передбачає обов'язок великих власників/користувачів нерухомості зекономити певну кількість кіловат енергії, яка визначається в залежності від рівня поточного енергоспоживання. Також передбачені штрафи та бонуси у випадку недосягнення або перевиконання поставленої мети.
При цьому, власники самі вирішують які заходи щодо економії впроваджувати. Це можуть бути як технічні (заміна обладнання, утеплення приміщень, встановлення сонячних панелей тощо), так і поведінкові (впровадження інструкцій щодо використання освітлення, опалення й охолодження приміщень, користування водою і т. ін.).
До того ж вказані заходи можуть бути профінансовані інвесторами. Останні в результаті отримують частину від зекономлених витрат на енергоспоживання, а власники отримують покращення своїх об'єктів.