Порівняно зі стратегією «Тріо 2030» пропозиція Урсули фон дер Ляєн про секторальну інтеграцію виглядає більш реалістичною, але й загрозливішою для євроінтеграційних процесів у регіоні загалом. Зазначимо, що більшість суспільства поки не отримала обіцяних переваг від виконання Угоди про асоціацію. Згідно з дослідженням Фонду Фрідріха Еберта, як в Україні, так і в Молдові і Грузії наймані працівники на великих підприємствах надалі працюють у далеко не європейських умовах праці, що має негативні наслідки. Для прикладу, в Україні показник нещасних випадків зі смертельними наслідками з розрахунку на 100 тис. працівників виробничого сектора в шість разів перевищує аналогічний показник у ЄС.
Тобто виникає загроза, що якщо імплементація європейських стандартів «на місцях» буде надалі низькою, рівень підтримки євроінтеграційних реформ може також знижуватися. Українці очікують більшого тиску на владу з боку ЄС для прискорення реформ, навіть якщо ЄС не надаватиме Україні перспективу членства. Так, у ЄС діють досить сильні соціальні гарантії, які підтримуються діями найстарішого зі структурних фондів ЄС – Європейського соціального фонду, що працює над скороченням безробіття та розвитком людських ресурсів. На жаль, Україна, яка не є кандидатом в члени ЄС, не має доступу до асигнувань з цього фонду. Зважаючи на це, за будь-якого сценарію відносин ЄС необхідно буде звернути увагу на цю проблему в країнах-партнерах та підтримати імплементацію європейського соціального законодавства.
Наприкінці також звернемо увагу, що серед окремих держав членів, насамперед Франції, останнім часом відчувається зміна настрою в політиці щодо Росії. Заклики до партнерства та відновлення торговельних відносин становлять загрозу створення нового статусу-кво «забуття» питань анексованого Криму та конфлікту на Сході України, під час якого загинуло більше 13 тис. осіб. Якщо такий підхід пошириться на загальну політику ЄС або пом'якшить позицію Європи щодо санкцій проти Росії, це означатиме, що «геополітичним» цей склад Європейської Комісії можна буде називати тільки в негативному сенсі.