Чи може Україна бути іншою? Презентація Навігації у політиці, економіці та соціалці.

Презентація Навігації у політиці, економіці та соціалці.

У суботу, 24 лютого, у Києві пройшов масштабний Форум прогресивних людей  “Україна може бути іншою”, який об’єднав близько 300 учасників з різних регіонів України.

Організатори заходу, СД Платформа та Інституту демократії та соціального прогресу,  визначили основним завданням презентувати нове бачення щодо вирішення ключових проблем у політичній, економічній та соціальній сферах. Запит на свіжі ідеї, який, незважаючи на домінування в інформаційному просторі #зради та #перемоги, все ж таки, прослідковується в українському суспільстві. Тому, ідея з підготовкою Навігації  «Україна може бути іншою» слугує певною відповіддю на цей запит.

Як зазначив засновник СД Платформи, Богдан Ференс, без альтернативних підходів, нових методів та свіжих рішень не можливо подолати інституційну слабкість, засилля популізму та  соціально-економічні труднощі:

«Зміни починаються з індивідуального залучення, саме з кожного, хто сьогодні прийшов на Форум. Звичайно, викладені думки експертів, авторів Навігації, не є істиною в останній інстанції. Однак, вони точно заслуговують на увагу і подальше обговорення. Якщо, хоча б одна зернина раціональності проросте у нашій свідомості, - шанс на іншу, - кращу – Україну, є!»

Марсель Рьотіг, директор регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні заявив, що будь-яка держава, проводячи реформи, має зважати на соціальну відповідальність перед власним населенням:

«На жаль, сьогодні в Україні не має політичної сили, яка б реалізовувала дійсно прогресивні реформи, враховуючи потреби громадян, які привели її до влади.

Ми дуже багато говоримо про реформи, реалізація яких однозначно впливає на рівень соціальної захищеності населення, а також про те, що Україна прагне бути в Європі. Але в європейському розумінні, реформаторство – це не зниження доходів громадян. Європейський шлях має бути орієнтиром для реалізації кращого майбутнього. Роль держави у захисті власного населення від зубожіння є ключовою “

У рамках проведення Форуму було проведено три дискусійні панелі: політика може бути іншою; економіка може бути іншою; соціалка може бути іншою.

Серед основних тем дискусії були питання інституційної слабкості, вірусу популізму, олігархізації та корупції. Учасники зазначили, що через тотальну офшоризацію української економіки держава втрачає мільярди доларів щорічно. Недосконала система оподаткування, коли бідні платять за багатих, негативно впливає на бюджетну політику. Окрім того, експерти пропонують запровадити прогресивну шкалу оподаткування, спростити адміністрування податків та поступово виводити економіку з тіні, яка вже зараз складає понад 37% від ВВП.

Ще одним чутливим питанням для обговорення було визначення подальшої долі державного майна. Павло Фролов, експерт з питань приватизації, зазначив, що при нинішніх 16% державної власності, у найближчому майбутньому більшість активів, які здатні генерувати прибуток, будуть розпродані.

Окрему дискусію викликали питання щодо можливостей реалізації іншої зовнішньої та молодіжної політики. Для цього необхідно, як мінімум, подбати про оновлення кадрового потенціалу відповідних міністерств та відомств, визначити реальні пріоритети у роботі та налагодити новий рівень горизонтальної комунікації. Саме вона має прийти на заміну застарілим підходам жорсткого ієрархічного управління, тому що саме з відношення, в першу чергу,  залежить рівень мотивації працівників.

У підсумку, учасники Форуму прогресивних людей визначили необхідність подальших спільних дій з метою популяризації свіжих підходів та схвалили проект Резолюції. Кожен бажаючий може ознайомитись зі скороченою та повною версією Навігації «Україна може бути іншою».

Довідково про організаторів ініціативи:

ГО «Інститут демократі ї та соціального прогресу»

Головною метою діяльності організації є сприяння розвитку демократичних перетворень, розбудови громадянського суспільства, розвитку місцевого самоврядування і самоорганізації населення. Напрями діяльності: збір, аналіз, обробка та розповсюдження інформації, про програми, тенденції й проблеми суспільного розвитку в Україні.

ГО «СД Платформа»

Це об’єднання прогресивних людей, які відстоюють право на гідне життя та соціальну справедливість. Основним пріоритетом СД Платформи є створення нової якості політичного життя та освіти в Україні з метою подолання розривів між багатими та бідними, боротьби з безробіттям та популізмом.