Молодь – легка здобич квартирних аферистів

afera

Розпочинається новий навчальний та робочий сезон. Студенти активно орендують кімнати, а працівники з більшим достатком – квартири. Саме вони стають легкою здобиччю для квартирних махінаторів, які щороку організовують злочинні схеми на мільйони гривень.

Ринок оренди квартир є надзвичайно динамічним у великих містах України: Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса та інші. Існує безліч варіантів схем або по-народному – «розводів», які зазвичай зустрічаються в кожному місті. Більшість з них заманюють орендарів через популярні сайти оренди житла та соціальні мережі. Найбільша кількість таких махінацій, що зареєстрована у 2016-2017 роках, має відношення до порталу www.olx.ua та рубрики «оренда кімнат, квартир та будинків».

Давайте розберемо типову ситуацію, в яку може потрапити кожен шукач омріяного житла.

Ви – потенційний орендар (студент чи молодий працівник), якому в обмежений час потрібно знайти нову кімнату/квартиру в місті. Договір оренди нинішньої квартири закінчується через два тижні, а то й раніше. Знайомих, які здають власну кімнату/квартиру ви не маєте. Ваш бюджет лімітований, тому ви шукаєте економний, але водночас комфортний варіант.

olx

Можливі два сценарії ваших дій:

1. Спробувати самотужки знайти необхідну квартиру через сайт оренди житла чи соціальні мережі. Такий варіант використовують ті, хто бажає зекономити та не оплачувати послуги ріелтора. Проте, на цих же сайтах, самі ж ріелтори публікують оголошення.

2. Знайти ріелтора. Він підбере для вас можливий варіант житла та оплатити послуги.

Квартирні махінатори добре знають поведінку людей в таких випадках, тому підготували безліч пасток.

Шукаючи оголошення оренди на популярних сайтах, ви переглядаєте найбільш економні пропозиції житла та водночас шукаєте достойні умови. Саме тут, за знижкою від 1000 до 500 грн. і знаходиться підступний злодій.

Вони можуть називатися по-різному: ріелтори, які не беруть грошей, інформаційні агентства, житлові консультації. Шахраї можуть навіть представлятись власниками квартир.

Продовжуючи ваш алгоритм пошуку житла, ви випадково натрапляєте на цікавий варіант на одному із відомих сайтів, телефонуєте. Вам говорять менеджери, що у них компанія співпрацює на пряму із орендодавцями, які самі сплачують за послуги, тобто ріелтору платити не потрібно. Вам лише необхідно зареєструватися на сайті та обрати цікавий варіант із бази квартир, які надсилаються в щоденній розсилці. Сайт наступний (ОБЕРЕЖНО він ще досі працює, навіть не зважаючи на численні заяви до міліції!) Gestia.

Вам постійно допомагає та супроводжує персональний менеджер. Після реєстрації на сайті та обрання кімнати/квартири, менеджер просить перерахувати задаткову суму у розмірі 50-60% від місячної плати за житло з метою остаточного резервування через систему електронних платежів Easy Pay.

Після перерахування коштів вам телефонують та говорять, що оплата пройшла і все добре. Назначають дату та час зустрічі із власником квартири біля будинку. Ви радієте, емоції зашкалюють – омріяне житло знайдене, ще й по економній ціні!

От і все. Вас обкрутили навколо пальця.

Звісно, що в зазначений день та час ніхто не прийде показувати вам квартиру та вручати ключі. Менеджери будуть говорити, що власник затримується або змінив свою думку і більше житло не здає в оренду.

The end.

Можете знімати рожеві окуляри. Так діють квартирні аферисти.

Це лише один із безлічі прикладів. Щотижня за такими схемами здійснюється чимала кількість злочинів.

Сезон «гарячих квартир» розпочинається. Тому будьте пильними та ніколи не підписуйте квартирні договори, які «надають виключно інформаційні послуги» та схожі документи. Лише поспілкувавшись безпосередньо із власником  квартири, перевіривши його документи та отримавши ключі від оселі – можете підписувати договір.

А поки: проінформований – значить озброєний!