Як виживати людям з інвалідністю?

люди з інвалідністю

У кожного з нас нелегке життя. Комусь потрібна робота, так як вже декілька місяців пошуки не дають бажаних результатів. Хтось думає, як розподілити місячну стипендію таким чином, щоб вистачило на першочергові потреби (гуртожиток, харчування, проїзд, гігієна). А у когось багатодітна сім’я, і нездатність забезпечити на належному рівні її проживання, призводить, в більшості випадків, до розпачу та змушує годувальника шукати роботу за кордоном.

 Є звичайно й інші історії. Зимові канікули в Куршевелі, сезонний шопінг у Мілані та новорічні знижки на елітні авто у столичних автосалонах. І дарма, що Україна вчергове очолює рейтинг країн, де існує великий розрив між багатими та бідними.  Подолати цю прірву  ніяк не вдається. Люди продовжують виживати у буревії платіжок за комунальні послуги та цін, що постійно зростають.      

А що ж нам готує Бюджет на 2018 рік?

бюджет 2018

Прожитковий мінімум з 1 січня 2018 року на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 1 700 грн. Мінімальна заробітна плата збільшиться на 523 грн, або на 16,3%, і становитиме 3 723 грн. Урядовці прогнозують інфляцію на рівні 7%, а середньозважений курс за підсумками 2018 року – 29,3 грн/дол.

Можливо для когось це досить оптимістичні показники. Однак, уявіть собі ситуацію, коли людина має інвалідність та отримуєте близько 1900 грн. за І групу (це якщо в Соцзахисті, а не в Пенсійному Фонді), близько 1000 грн. -  за ІІ групу та 950 грн. -  за ІІІ групу (еквівалент у $ -  67.8, 35.7 та 33.9 відповідно).

На жаль, далеко не завжди людина з інвалідністю може працювати та заробляти собі на життя (особливо, якщо це І або ІІ групи). І як вижити? Оплата комунальних послуг - "Помри, але заплати!". Харчування - "А хто казав, що дієти вже не в моді?" Взуття чи одяг - "Хіба інвалідам потрібно кудись ходити та охайно виглядати?" А ціни на ліки - це просто космос!

Можна навести приклад вартості штучної сльози, що є необхідною для людей з вадами зору. Одна пляшечка (при суворій економії, без жодної зайвої краплі, може вистачити на місяць) коштує 300 грн. Про вартість проходження повноцінного курсу лікування краще делікатно промовчати, адже тоді доведеться залишити в аптеці виплати не за один місяць.

І при цьому людині з інвалідністю доводиться витрачати інколи більше на різні речі та послуги. Скажімо, не завжди є змога дістатися до лікарні. Добре, якщо є можливість пересуватися самостійно. Якщо ні  - викликай таксі. Продукти доводиться купувати у найближчих крамницях (з огляду на проблеми з пересуванням), де далеко не завжди дешевше і є вибір .

Ще один приклад з життя. Людині з інвалідністю, яка має проблеми з зором,  потрібен телефон, на який необхідно встановити програму TallBack, що також здорожує його вартість. Сучасна техніка швидко виходить з ладу, тому ремонтувати або оновлювати її доводиться приблизно раз у два роки. А для того, щоб придбати собі економ варіант гаджету необхідно витратити сумарно від двох з половиною до чотирьох пенсій.

Цей перелік витрат можна продовжувати і продовжувати. Однак, чужі проблеми мало кого турбують, особливо тих народних обранців та міністрів, які замість живих людей завжди бачать лише цифри. 

Автор: Марина Сташина-Неймет